Biznes partnerski ze świadomością

Na to, jakie wyniki osiągniesz podczas tworzenia każdego biznesu ma wpływ między innymi wiedza o tym co Cię może spotkać. Należy budować biznes partnerski ze świadomością, aby uniknąć wielu nieprzyjemności. Zmniejszy to na pewno Twoją frustrację podczas momentów kiedy coś nie wyjdzie, a Ty nie będziesz wiedzieć dlaczego. Co więcej, pozwoli Ci na „spojrzenie w przyszłość” oraz przygotowanie się na takie sytuacje.  Pamiętaj, zawsze planuj kilka kroków do przodu, żeby zauważyć błędy zanim się pojawią.

Bez pracy nie ma kołaczy!

Pierwszą rzeczą o jaką powinieneś zadbać, to przede wszystkim postawa biznesowa. Musisz sobie wbić głęboko do głowy to, że bez Twojej pracy nic z Twojego biznesu nie wyjdzie. Od samego początku musisz zacząć z przekonaniem, że czeka Cię ciężka praca, wyrzeczenia, wkład finansowy, nauka nowych umiejętności i prawie stuprocentowe oddanie się obowiązkom.

„Bez pracy nie ma kołaczy”, jak mówi staropolskie przysłowie. Jeżeli nie zaangażujesz się mocno w budowanie swojego zaplecza biznesowego to nie osiągniesz dobrych rezultatów, co bardzo szybko zacznie Ci przeszkadzać. Nikt nie lubi jak mu słabo idzie i nasz mózg próbuje wmówić nam, że łatwiej odpuścić niż zaangażować się bardziej i postarać się rozwiązać problem.

100 porażek to 10 sukcesów

Jeżeli nie umiesz czegoś zrobić to może dlatego, że jeszcze nigdy nie próbowałeś. Może jakbyś zaangażował się w próbę nauki, to okazałoby się, że to nie jest aż takie trudne. A jeżeli okaże się zbyt trudne, to na pewno istnieje z tego jakieś wyjście. Każdy z nas jest w czymś lepszy, a w czym innym gorszy. Nie ma co z tym walczyć, zawsze można zlecić wykonanie zadania komuś, kto się na tym zna. Będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami lecz nie zawsze pieniądze są warte poświęconemu przez Ciebie czasowi na uczenie się nowych rzeczy.

Podstawowe umiejętności przydałoby się jednak posiąść. Jeżeli nie umiesz bazowych rzeczy, to być może ten typ biznesu nie jest dla Ciebie. Pewne rzeczy musisz po prostu potrafić zrobić sam. Nie możesz ciągle obawiać się niektórych sytuacji, np.: wykonania telefonu do klienta, rozmowy biznesowej, przeprowadzenia prezentacji czy sfinalizowaniu transakcji i wyciągnięcie dłoni po zapłatę. Jeżeli Ty się nie odważysz to kto?! A tak na marginesie czego się tu bać? Jeżeli to zrobisz nieumiejętnie to i tak gorzej już nie będzie. Musisz się po prostu tego nauczyć, a najlepiej i najszybciej przyjdzie Ci to popełniając błędy. Tylko ten ich nie popełnia kto nic nie robi. 100 porażek to 10 sukcesów.

To ja buduje swój biznes partnerski!

Buduj biznes partnerski ze świadomością tego, że obwinianie wszystkich dookoła za Twoje niepowodzenia nic Ci nie przyniesie. To od Ciebie głównie zależy jak będzie to wszystko wyglądało. Niekoniecznie Ty będziesz musiał wykonać sto procent pracy ale zawsze od Ciebie będzie zależało, czy praca będzie wykonana. W końcu to Twój biznes i komu innemu miałoby na tym zależeć?!

Chyba nie powiesz mi, że poczekasz na cud, aż ktoś za Ciebie doprowadzi Twój biznes na wyżyny. Bądź odpowiedzialny za swoje czyny, ale także za ich brak. Miej wpływ na przyszłość swoją oraz przyszłość swoich bliskich. Przecież po to budujesz biznes, żeby żyć godnie a nie żeby dryfować na krze pchanej przez prąd życia.

Problemy będą się pojawiać! To jest Gwarantowane!

Musisz mieć świadomość tego, że nic w naszym życiu nie jest gwarantowane. Chociaż w zasadzie jest! Mogę Ci zagwarantować, że problemy będą się pojawiać. Cała reszta będzie zależała od tego, czy i jakie rozwiązanie wymyślisz, aby dany problem rozwiązać. Pamiętaj, buduj biznes partnerski ze świadomością. Nic na tym świecie nie jest idealne i tak samo będzie nawet w najlepszym biznesie. To, że dany biznes jest bardzo rentowny nie oznacza, że jego właściciel bądź właściciele mieli mniej problemów podczas jego tworzenia niż inni. Często wręcz  przeciwnie. W dużych biznesach trzeba się rozprawić z większą ilością problemów, ponieważ działa się z dużo większym spektrum. Nie bój się problemów.

Możesz a nawet musisz pytać!

Kolejne ze staropolskich przysłów mówi: „Kto pyta nie błądzi”. Aby budować biznes partnerski ze świadomością musisz pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Pytaj przede wszystkim osoby z większym doświadczeniem, ekspertów lub swoich liderów. Nic w tym złego, że jeszcze nie wiesz pewnych rzeczy. Nie wstydź się zapytać bardziej doświadczonych osób. To Tobie powinno najbardziej zależeć na doskonaleniu swoich kwalifikacji i nie łudź się, że stanie się to z dnia na dzień. Musisz poświęcić pewien czas na rozeznanie w temacie. Mało tego, musisz to wszystko złożyć w jedną całość i to dokładnie zrozumieć. Twoja wiedza to klucz do Twojego sukcesu, ale także do sukcesu Twojego zespołu. Jeżeli będziesz się wstydzić zapytać o cokolwiek skończysz wstydząc się przed swoim zespołem w momencie kiedy to oni zapytają. Nie bagatelizuj nawet najmniejszej niewiadomej, może okazać się, że będzie miała ogromny wpływ na Twój biznes.

Planowanie długofalowe.

Możesz oszczędzić masę czasu oraz uniknąć wielu błędów dzięki planowaniu długofalowemu. Dzięki dokładnemu planowaniu także swoich wyników będziesz w stanie określić ile pracy trzeba wykonać aby osiągnąć pewne założenia finansowe. Nie spodziewaj się szybkich zysków jeżeli nie wiesz tak naprawdę, co musisz zrobić, aby osiągnąć pewien pułap. Wszystko da się przeanalizować i określić pewne ramy czasowe. Pomoże Ci to określać kolejne etapy działania oraz wyznaczyć najważniejsze punkty całego planu. Nie musisz być jasnowidzem, aby przewidzieć przyszłość. Wiadomo, że nie trafisz ze wszystkim ale przynajmniej będziesz wiedzieć czego możesz się spodziewać. Nieprzemyślana reakcja na niespodziewane sytuacje może skończyć się źle dla Twojego biznesu. Im większą masz kontrolę nad sytuacją tym większa szansa na wykonanie planu.

About Jakub J. Zając

W połowie 2012 roku wszystko się zmieniło. Życie przygotowało dla mnie nowy rozdział, który na początku bardziej przypominał karę niż coś, co później okazało się drogą do odnalezienia pasji. Gdyby nie poważne problemy zdrowotne to pewnie do tej pory żył bym swoim starym życiem. Nie zauważyłbym innych możliwości zarabiania pieniędzy i dalej brałbym udział w wyścigu szczurów. Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje dlatego pragnę podzielić się z Tobą swoją wiedzą bezpłatnie. Od wielu lat szukałem swojego powołania. Zajmowałem się wieloma rzeczami w życiu lecz nigdy żadna nie sprawiała mi tak wielkiej  przyjemności jak marketing internetowy i dzielenie się swoją wiedzą. Nauka nowego zawodu pochłonęła mnóstwo mojego wolnego czasu, którego miałem pod dostatkiem podczas swoich perypetii zdrowotnych. Zamiast narzekać na swoją sytuację postanowiłem nauczyć się technik pozwalających zarabiać w internecie. Nie było wyjścia, musiałem w jakiś sposób zarobić na życie. Przeszedłem już dosyć długą drogę przedzierając się przez gąstrz wiedzy, narzędzi i technik zarabiania w sieci. Moje kilkuletnie doświadczenie uzmysłowiło mi jak ważne jest wsparcie bardziej doświadczonej osoby. To właśnie dlatego codziennie zgłębiam swoją wiedzę i pracuję  nad tworzeniem materiałów szkoleniowych dla osób, które również pragną zmienić swoje życie.

Komentarze

komentarze

Napisz do mnie na czacie
error: Content is protected !!