Biznes partnerski ze świadomością

Biznes partnerski ze świadomością

Biznes partnerski ze świadomością

Na to, jakie wyniki osiągniesz podczas tworzenia każdego biznesu ma wpływ między innymi wiedza o tym co Cię może spotkać. Należy budować biznes partnerski ze świadomością, aby uniknąć wielu nieprzyjemności. Zmniejszy to na pewno Twoją frustrację podczas momentów kiedy coś nie wyjdzie, a Ty nie będziesz wiedzieć dlaczego. Co więcej, pozwoli Ci na „spojrzenie w przyszłość” oraz przygotowanie się na takie sytuacje.  Pamiętaj, zawsze planuj kilka kroków do przodu, żeby zauważyć błędy zanim się pojawią.

Bez pracy nie ma kołaczy!

Pierwszą rzeczą o jaką powinieneś zadbać, to przede wszystkim postawa biznesowa. Musisz sobie wbić głęboko do głowy to, że bez Twojej pracy nic z Twojego biznesu nie wyjdzie. Od samego początku musisz zacząć z przekonaniem, że czeka Cię ciężka praca, wyrzeczenia, wkład finansowy, nauka nowych umiejętności i prawie stuprocentowe oddanie się obowiązkom.

„Bez pracy nie ma kołaczy”, jak mówi staropolskie przysłowie. Jeżeli nie zaangażujesz się mocno w budowanie swojego zaplecza biznesowego to nie osiągniesz dobrych rezultatów, co bardzo szybko zacznie Ci przeszkadzać. Nikt nie lubi jak mu słabo idzie i nasz mózg próbuje wmówić nam, że łatwiej odpuścić niż zaangażować się bardziej i postarać się rozwiązać problem.

100 porażek to 10 sukcesów

Jeżeli nie umiesz czegoś zrobić to może dlatego, że jeszcze nigdy nie próbowałeś. Może jakbyś zaangażował się w próbę nauki, to okazałoby się, że to nie jest aż takie trudne. A jeżeli okaże się zbyt trudne, to na pewno istnieje z tego jakieś wyjście. Każdy z nas jest w czymś lepszy, a w czym innym gorszy. Nie ma co z tym walczyć, zawsze można zlecić wykonanie zadania komuś, kto się na tym zna. Będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami lecz nie zawsze pieniądze są warte poświęconemu przez Ciebie czasowi na uczenie się nowych rzeczy.

Podstawowe umiejętności przydałoby się jednak posiąść. Jeżeli nie umiesz bazowych rzeczy, to być może ten typ biznesu nie jest dla Ciebie. Pewne rzeczy musisz po prostu potrafić zrobić sam. Nie możesz ciągle obawiać się niektórych sytuacji, np.: wykonania telefonu do klienta, rozmowy biznesowej, przeprowadzenia prezentacji czy sfinalizowaniu transakcji i wyciągnięcie dłoni po zapłatę. Jeżeli Ty się nie odważysz to kto?! A tak na marginesie czego się tu bać? Jeżeli to zrobisz nieumiejętnie to i tak gorzej już nie będzie. Musisz się po prostu tego nauczyć, a najlepiej i najszybciej przyjdzie Ci to popełniając błędy. Tylko ten ich nie popełnia kto nic nie robi. 100 porażek to 10 sukcesów.

To ja buduje swój biznes partnerski!

Buduj biznes partnerski ze świadomością tego, że obwinianie wszystkich dookoła za Twoje niepowodzenia nic Ci nie przyniesie. To od Ciebie głównie zależy jak będzie to wszystko wyglądało. Niekoniecznie Ty będziesz musiał wykonać sto procent pracy ale zawsze od Ciebie będzie zależało, czy praca będzie wykonana. W końcu to Twój biznes i komu innemu miałoby na tym zależeć?!

Chyba nie powiesz mi, że poczekasz na cud, aż ktoś za Ciebie doprowadzi Twój biznes na wyżyny. Bądź odpowiedzialny za swoje czyny, ale także za ich brak. Miej wpływ na przyszłość swoją oraz przyszłość swoich bliskich. Przecież po to budujesz biznes, żeby żyć godnie a nie żeby dryfować na krze pchanej przez prąd życia.

Problemy będą się pojawiać! To jest Gwarantowane!

Musisz mieć świadomość tego, że nic w naszym życiu nie jest gwarantowane. Chociaż w zasadzie jest! Mogę Ci zagwarantować, że problemy będą się pojawiać. Cała reszta będzie zależała od tego, czy i jakie rozwiązanie wymyślisz, aby dany problem rozwiązać. Pamiętaj, buduj biznes partnerski ze świadomością. Nic na tym świecie nie jest idealne i tak samo będzie nawet w najlepszym biznesie. To, że dany biznes jest bardzo rentowny nie oznacza, że jego właściciel bądź właściciele mieli mniej problemów podczas jego tworzenia niż inni. Często wręcz  przeciwnie. W dużych biznesach trzeba się rozprawić z większą ilością problemów, ponieważ działa się z dużo większym spektrum. Nie bój się problemów.

Możesz a nawet musisz pytać!

Kolejne ze staropolskich przysłów mówi: „Kto pyta nie błądzi”. Aby budować biznes partnerski ze świadomością musisz pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Pytaj przede wszystkim osoby z większym doświadczeniem, ekspertów lub swoich liderów. Nic w tym złego, że jeszcze nie wiesz pewnych rzeczy. Nie wstydź się zapytać bardziej doświadczonych osób. To Tobie powinno najbardziej zależeć na doskonaleniu swoich kwalifikacji i nie łudź się, że stanie się to z dnia na dzień. Musisz poświęcić pewien czas na rozeznanie w temacie. Mało tego, musisz to wszystko złożyć w jedną całość i to dokładnie zrozumieć. Twoja wiedza to klucz do Twojego sukcesu, ale także do sukcesu Twojego zespołu. Jeżeli będziesz się wstydzić zapytać o cokolwiek skończysz wstydząc się przed swoim zespołem w momencie kiedy to oni zapytają. Nie bagatelizuj nawet najmniejszej niewiadomej, może okazać się, że będzie miała ogromny wpływ na Twój biznes.

Planowanie długofalowe.

Możesz oszczędzić masę czasu oraz uniknąć wielu błędów dzięki planowaniu długofalowemu. Dzięki dokładnemu planowaniu także swoich wyników będziesz w stanie określić ile pracy trzeba wykonać aby osiągnąć pewne założenia finansowe. Nie spodziewaj się szybkich zysków jeżeli nie wiesz tak naprawdę, co musisz zrobić, aby osiągnąć pewien pułap. Wszystko da się przeanalizować i określić pewne ramy czasowe. Pomoże Ci to określać kolejne etapy działania oraz wyznaczyć najważniejsze punkty całego planu. Nie musisz być jasnowidzem, aby przewidzieć przyszłość. Wiadomo, że nie trafisz ze wszystkim ale przynajmniej będziesz wiedzieć czego możesz się spodziewać. Nieprzemyślana reakcja na niespodziewane sytuacje może skończyć się źle dla Twojego biznesu. Im większą masz kontrolę nad sytuacją tym większa szansa na wykonanie planu.

Kiedy nie ma weny

Kiedy nie ma weny

 

KAŻDY MA WPŁYW NA JAKOŚĆ SWOJEGO ŻYCIA

Często przyjmujemy to co nam przyniesie nowy dzień. Czy słusznie? Według mnie zawsze należy dążyć do polepszenia swojej sytuacji. Każdemu zdarza się gorszy dzień, nie ważne jak bardzo pozytywne jest jego nastawienie. U mnie dzisiaj jest taki dzień kiedy nie ma weny. Od samego rana nie mam ochoty usiąść do klawiatury żeby napisać artykuł. Biję się z myślami od kilku godzin i chociaż wiem, że muszę wykonać to zadanie to najnormalniej w świecie szukam wymówek.

Na pewno znasz to uczucie i nie jeden raz zdarzyło Ci się wykonywać zupełnie niepotrzebne zadania żeby tylko się usprawiedliwić. Taka jest już natura ludzka ale to nie znaczy, że jesteśmy skazani na próżność. Jeżeli masz słabszy dzień to zawsze istnieje jakiś sposób, żeby stał się lepszy. Wszystko jest uzależnione od naszego umysłu oraz postrzegania rzeczywistości. To Ty masz wpływ na jakość swojego życia.

KIEDY NIE MA WENY

Mogłem się poddać już kilka godzin temu i odpuścić sobie pracę. Wiem jednak że kiedy nie ma weny to nie jest jeszcze sytuacja bez wyjścia. Wystarczyło, że zmieniłem kilka okoliczności, które miały wpływ na moje dzisiejsze samopoczucie. Poszedłem na spacer do lasu, chociaż pogoda nie rozpieszcza, słonko za chmurami. Spotkałem się z kilkoma znajomymi, porozmawialiśmy sobie na różne tematy. Obejrzałem kilkanaście produkcji na YouTube i przesłuchałem kilkadziesiąt utworów muzycznych.

Kiedy nie ma weny to trzeba dążyć do zmiany otoczenia bo to obserwacja świata często ma ogromny wpływ na naszą inspirację. Tak też stało się dzisiaj, niby nic wielkiego ale jak duży wpływ miało na zmianę mojego nastawienia.

NIE CZEKAJ NA OSTATNIĄ CHWILĘ

Każdy z nas wie, że czekanie na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Jednak często odkładamy nasze zadania na kolejny dzień. Pomimo, że miałem cały tydzień na napisanie tego artykułu to również odkładałem to na później. Usprawiedliwiałem to błahostkami, wewnętrzny głos mówił mi zostaw to na inny dzień kiedy nie ma weny dzisiaj. Musze się przyznać jednak, że wena była większa każdego poprzedniego dnia, a gdy przyszedł ostatni moment aby się za to zabrać to musiałem się nieźle namęczyć aby się zmusić do pisania.

No cóż, nie pierwszy raz doprowadziłem do takiej sytuacji, ale za każdym razem tego żałowałem. Pomimo tego nie wyciągnąłem wniosków z poprzednich sytuacji. Jestem tylko człowiekiem tak jak Ty i mam świadomość tego, że nie każdego dnia mamy wystarczająco siły na wykonanie danego zadania. Czasami po prostu jest to spowodowane tym, że zadanie znajduje się daleko poza moją strefą komfortu. Innym razem jest to zwykłe lenistwo, którego nie mogę niczym usprawiedliwić.

Z wykonaniem zadania znajdującego się poza strefą komfortu jest trochę inaczej. Czasami trzeba po prostu dojrzeć do pewnych wyzwań i wtedy odłożenie czegoś na dalszy plan może okazać się dobrym krokiem. Nie powinno się jednak po prostu odkładać zadania i czekać na magiczny zwrot sytuacji. W międzyczasie musimy próbować poszerzyć swoją strefę komfortu.

 

 

Ruch na blogu trzeba mierzyć! Po co?

Ruch na blogu trzeba mierzyć! Po co?

DOBRZE ZNAĆ SWOICH CZYTELNIKÓW

Obserwując ruch na blogu masz szanse lepiej poznać swoich czytelników. Patrząc na statystyki określisz bardzo wiele potrzebnych informacji, ale o tym napisze więcej w dalszej części artykułu. Im lepiej znasz swoich czytelników, a przede wszystkim ich reakcje na Twoje treści, jesteś w stanie lepiej określić co najbardziej ich interesuje. Jeżeli widzisz na wykresach mniejsze zaangażowanie to powinieneś się zastanowić nad tym co możesz zrobić lepiej. Nie uda Ci się zadowolić 100% swoich czytelników ale musisz dążyć do jak najlepszego wyniku.

Ruch na blogu jest zależny od bardzo wielu czynników i elementów. Nie jest to tylko dobra promocja, czyli szersze docieranie do grupy docelowej. Bardzo ważnym aspektem jest to jak wartościową wiedzę dajesz swoim subskrybentom. Nie możesz pisać tyko po to żeby na blogu cokolwiek się znalazło. Wszystkie Twoje wpisy powinny być starannie przemyślane i ubrane w odpowiednie treści. Nieodzownym elementem planowania treści jest dokładne poznanie swojej grupy odbiorców. Po prostu musisz wiedzieć do kogo piszesz i czego Twój czytelnik potrzebuje.

Jeżeli nie wiesz jak się zabrać za poznanie swojej
grupy docelowej to rozpocznij od zadania sobie kilku pytań.
Pomoże Ci w tym gotowy zestaw pytań, który możesz pobrać poniżej

CZEGO SIĘ DOWIESZ ZE STATYSTYK GOOGLE ANALYTICS?

Dzięki statystykom Google Analytics dowiesz się bardzo dużo o zachowaniu Twoich czytelników. Będzie to między innymi:

 • llu użytkowników obecnie przegląda Twoją stronę.
 • W jaki sposób na nią trafili.
 • W jakiej lokalizacji obecnie przebywają.
 • Czy przeglądają wersję strony dla urządzeń przenośnych, czy dla komputerów.
 • Jakie strony obecnie przeglądają.
 • W jakich Państwach przebywają osoby, które trafiały na Twoją stronę.
 • Jaka część użytkowników, to użytkownicy nowi, a jaka to użytkownicy powracający.
 • Na jakie strony najczęściej trafiają użytkownicy wchodzący z wyników wyszukiwania.

Kolejne bardzo istotne informacje, jakie znajdziesz w Google Analytics to te, które pozwolą dowiedzieć się jak użytkownicy trafili na Twoją stronę. Wyróżnia się podstawowe kanały, jakie są źródłem ruchu na stronie:

 • Direct – wejścia bezpośrednie na stronę, do takich wejść zaliczać się będą przypadki, kiedy użytkownicy wpisali adres strony do przeglądarki lub mają naszą stronę w zakładkach.
 • Organic Search – wejścia z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Do tej kategorii zaliczają się wszystkie przejścia na naszą stronę ze stron wyników wyszukiwania różnych wyszukiwarek internetowych.
 • Referral – przejścia na naszą stronę z innych stron. Wszystkie przypadki, gdy użytkownik kliknął w link do Twojej strony umieszczony na innej stronie.
 • Social – wejścia na stronę z platform Social Media: Facebook, Google+, Twitter, itp..
 • Paid Search – wejścia na stronę, których źródłem było kliknięcie w reklamę Google AdWords lub innych płatnych reklam.

W JAKI SPOSÓB MIERZYĆ RUCH NA BLOGU?

Zastanawiasz się na pewno w jaki sposób można mierzyć ruch na blogu. Jest to dosyć proste, ale wymaga znajomości pewnych narzędzi. Jak już pewnie się domyślasz w dzisiejszym poradniku pokażę Ci w jaki sposób wykorzystać wtyczkę Google Analytics, aby mierzyć ruch na blogu. Pierwszą rzeczą jaką omówię to zainstalowanie odpowiedniej wtyczki do WordPress’a. Możesz zrobić to wraz ze mną oglądając poniższe wideo.

Kolejną rzeczą jaką Ci pokażę jest założenie konta w Google Analytics.
W jaki sposób to zrobić? Obejrzyj kolejne wideo.

 

Jak skutecznie sprzedawać w dzisiejszych czasach?

Jak skutecznie sprzedawać w dzisiejszych czasach?

JAK SKUTECZNIE SPRZEDAWAĆ?

Odkąd człowiek tylko zauważył popyt na swoje produkty, starał się znaleźć na nie rynek zbytu oraz dotrzeć z nimi do odpowiedniego klienta. Na początku był to handel wymienny a więc nie dość, że trzeba było wiedzieć kto zechce pozyskać Twój produkt to jeszcze trzeba było wziąć pod uwagę co druga strona zaoferuje Ci w zamian. Wtedy nikt nie zastanawiał się jak skutecznie sprzedawać. Większym problemem było wyprodukowanie czegokolwiek oryginalnego.

Człowiek jest jednak istotą rozumną i musiało się to zmienić. Nie będę się tutaj zajmować historią handlu. Ważne jednak, aby uświadomić sobie, że jeszcze nie tak dawno temu sprzedawca nie musiał martwić się zbytnio o marketing. Klientów po prostu było dużo więcej niż produkowanych dóbr czy oferowanych usług. Ale taka kolej rzeczy nie mogła trwać w nieskończoność, jak wszystko na tym świecie.

W dzisiejszych czasach, w momencie kiedy świat pędzi co raz szybciej dotarcie do klienta to nie lada wyzwanie. Ludzie nie mają często czasu na spokojny posiłek a nawet odpowiednią ilość snu. Liczba produktów i usług przewyższyła już dawno ilość klientów, którzy byli by w stanie to wszystko skonsumować. Ogromną częścią dzisiejszego rynku jest reklama, której nikt już dzisiaj nie chce oglądać.

Zatem jak skutecznie sprzedawać? W jaki sposób pokazać swoją ofertę? Jak zwrócić na siebie uwagę? Dlaczego jedne marki mają rzeszę klientów a inne ledwo wiążą koniec z końcem? 

Odpowiedzi na te pytania są dużo bardziej skomplikowane niż kiedykolwiek wcześniej. Są to jednak najbardziej poszukiwane odpowiedzi w  dzisiejszych czasach wśród ludzi wprowadzających swoje produkty lub usługi na rynek. Dlatego właśnie postanowiłem podzielić się z Tobą swoją wiedzą i przedstawię Ci sprawdzone sposoby na pozyskiwanie klientów. Pragnę abyś i Ty mógł odnaleźć się w gąstrzu narzędzi oraz technik sprzedażowych.

CO SPRAWIA, ŻE KLIENT CHCE KUPIĆ WŁAŚNIE OD NAS?

To nie magia! To zupełnie naturalna rzecz sprawia, że dany klient chce kupić właśnie od Ciebie a nie od kogoś innego. Często konkurencja oferuje dokładnie to samo co Ty, ale taniej, czy to znaczy, że każdy kupi właśnie od nich?. Zastanów się, co sprawia, że wolisz kupić pomidory u Pani Krysi w warzywniaku zamiast w markecie pomimo, że są droższe i nie tak piękne. Widocznie Pani Krysia jest osobą którą znasz, lubisz a przede wszystkim jej ufasz. Wiesz, że u Pani Krysi zawsze kupisz świeże pomidorki, z ekologicznej uprawy, dostaniesz także konkretną opinię i pomoc w podjęciu decyzji. Pani Krysia chętnie doradzi, które pomidory nadają się na dzisiejszy sos bolognese, na który akurat przyszła Ci ochota. Jesteś w stanie zapłacić wyższą cenę za produkt w zamian za ekspercką poradę i pewność, że nie zostaniesz oszukany? Twoi klienci również wybiorą Twoje produkty jeżeli Ci zaufają.

Cena nie jest głównym czynnikiem wpływającym na sprzedaż. Podstawowym czynnikiem generującym sprzedaż jest wyeksponowanie korzyści wynikającej z pozyskania danego produktu przez klienta. Pokaż swojemu klientowi w jaki sposób Twój produkt rozwiąże jego problemy. Istnieje na to wiele sposobów, ale o tym przeczytasz w innym moim artykule. Twoim zadaniem jako sprzedawcy jest przede wszystkim pokazać klientowi korzyści wynikające z użycia Twojego produktu lub usługi. Czasami może się wiązać to z pokazaniem tego co klient może stracić, jeżeli nie zdecyduje się skorzystać z Twojego rozwiązania.

JAK POZNAĆ PROBLEMY TWOJEGO KLIENTA?

Najlepszą metodą, aby poznać problemy klienta to po prostu go o to zapytać. Nie jest to jednak możliwe, w każdym przypadku. Warto wiedzieć, gdzie ludzie szukają rozwiązania swoich problemów. W internecie znajdziesz miejsca, w których zbierają się różne społeczności. Są to między innymi fora, grupy dyskusyjne czy grupy na Facebooku. Przyjrzyj się głównym wątkom w tamtych miejscach, jest to skarbnica wiedzy o tym na czym najbardziej zależy Twojemu odbiorcy. Zanim wyjdziesz z jakąkolwiek ofertą upewnij się jakie Twój klient ma problemy oraz pragnienia. Dobry sprzedawca to tak naprawdę doradca, ktoś kto dzieli się bezpłatnie swoją wiedzą zgromadzoną wokół produktów, które sprzedaje. Dzięki pozycji eksperta oraz zaufaniu ludzi niejednokrotnie staniesz się kimś więcej niż tylko zwykłym sprzedawcą. To od takich ludzi, każdy chce kupować. Mam nadzieję, że pomogłem Ci chociaż w niewielkim stopniu zrozumieć jak skutecznie sprzedawać.

Nie czuje się na siłach, żeby uczyć Cię sprzedaży na najwyższym poziomie. Wiem jednak co dla mnie działa, a co nie. Mogę polecić wieloletniego eksperta w tej dziedzinie. Nie wierz mi na słowo, sprawdź ogromną wartość bezpłatnego poradnika Artura Ścibisza, który możesz pobrać klikając w ten link: LINK POJAWI SIĘ JUŻ WKRÓTCE, PORADNIK W FAZIE PRZYGOTOWAŃ

PRZECZYTAJ TAKŻE MOJE POPRZEDNIE WPISY

Radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku

Radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku

JEDYNY TAKI DZIEŃ W ROKU

Miałem na dzisiaj zaplanowany kolejny wpis poświęcony marketingowi internetowemu, przełożyłem go jednak na kolejną okazję. W końcu Boże Narodzenie świętujemy tylko raz w roku. Poświęcę zatem ten wpis życzeniom dla Ciebie. Przede wszystkim pragnę Ci życzyć radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Pamiętaj, że święta to czas zadumy i przemyśleń, dlatego życzę Ci również, abyś podsumował sobie mijający rok i przeanalizował go dokładnie. Wnioski jakie wyciągniesz z Twoich ostatnich działań pomogą Ci lepiej zaplanować kolejne kroki. Błędy, które popełniłeś są również bardzo cenne. Wykorzystaj je, żeby nanieść poprawki na Twoją mapę życia.

Zachęcam Cie również do robienia takich analiz częściej, aby mieć na bieżąco kontrolę nad swoim życiem. Ja osobiście robię analizę każdego dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Planuję również każdy osobny dzień, tydzień i miesiąc i rok. Pomaga mi to panować nad postawionymi sobie celami oraz sprawia, że maje życie jest bardziej poukładane. Oczywiście nigdy nie udaje mi się wykonać planu w stu procentach, ale i tak dzięki planowaniu uzyskuję dużo lepsze wyniki. Radosnych świąt, pamiętaj radosnych! Święta Bożego Narodzenia nie powinny być spokojne, radujmy się z tego szczególnego okresu.

 

RADOSNYCH ŚWIĄT W RODZINNEJ ATMOSFERZE

Rodzina w tym okresie jest najważniejsza, nawet jeżeli nie było Wam po drodze w ostatnim czasie, to warto postarać się o spędzenie świąt Bożego Narodzenia wspólnie. Tej nocy zdarzają się cuda i nawet najbardziej zwaśnieni członkowie rodziny potrafią sobie wybaczyć. Nie warto marnować życia na złoszczenie się na innych. To Ty zrób ten pierwszy krok, nawet jeśli według Ciebie to ta druga strona powinna wyjść z taką inicjatywą. Nie ma nic lepszego niż usłyszenie radosnych świąt od osoby, z którą się nie rozmawiało od lat.

Podczas składania życzeń wsłuchaj się uważnie w to co mają Ci do powiedzenia inni. Być może sam nie zauważyłeś wszystkich aspektów nad którymi mógłbyś popracować w nowym roku. Często Twoje otoczenie pokazuje Ci w subtelny sposób co w Twoim zachowaniu nie jest na najwyższym poziomie. Tylko od Ciebie zależy czy wykorzystasz te wskazówki w odpowiedni sposób.

Pamiętaj, że święta to czas zadumy. Przemyśl również, co będziesz życzył swoim bliskim podczas łamania się opłatkiem. Nie chodzi tutaj o bezmyślne wykonanie tradycji, nie tędy droga. Pamiętaj o tym, że Twoi bliscy liczą na Ciebie, nie zawiedź ich. Zastanów się wcześniej czego będziesz im życzyć.

JA PRAGNĘ TOBIE ŻYCZYĆ…

Radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Życzę Ci wytrwałości w dążeniu do realizacji założonych planów, zauważania i eliminacji własnych błędów, bycia codziennie lepszą wersją siebie, abyś słuchał dwa razy więcej niż mówisz. A także pasji, miłości, zdrowia, empatii oraz samozaparcia. Życzę Ci również przemyślanego planu na Nowy Rok i dużo motywacji podczas realizowania założeń.

P.S. Nie przejedz się 😉

Jak założyć fanpage dla naszej strony internetowej.

Jak założyć fanpage dla naszej strony internetowej.

PROMOWANIE SWOJEJ STRONY
INTERNETOWEJ NA FACEBOOKU

Jest wiele różnych metod promocji Twojej strony internetowej. Ten artykuł poświęcę jednej z nich. W dobie kolosalnego wpływu mediów społecznościowych, każdy posiadacz strony internetowej powinien wiedzieć jak założyć fanpage na Facebooku. Oczywiście samo założenie fanpage’a nie poprawi Twoich statystyk. Gdy nauczysz się podstawowych funkcji fanpage’a oraz zrozumiesz jak to narzędzie właściwie działa, zauważysz potrzebę posiadania własnej strony na Facebooku. Tym tematem zajmę się w przyszłości na łamach mojego bloga.

W dniu dzisiejszym rozpocznij przygodę z tworzeniem swojego fanpage’a, który będzie promował Twoją stronę internetową. Istnieje wiele rodzai fanpage’y, o których możesz przeczytać w jednym z poprzednich wpisów pt.: „Rodzaje Fanpage – Czym się różnią i który wybrać?”W zależności od profilu Twojej działalności możesz wybrać najbardziej odpowiedni typ fanpage’a dla Ciebie. Być może będziesz chcieć promować stronę Twojej firmy i lepiej będzie skorzystać fanpage’a typu:  „Lokalna firma lub miejsce” albo „Firma, organizacja lub instytucja”. Być może bardziej zależy Ci na wypromowaniu swojego produktu bądź marki albo jesteś osobą publiczną. Jeśli jeszcze nie wiesz, który rodzaj fanpage’a wybrać, to przeczytaj wcześniej wspomniany artykuł i dowiedz się czym różnią się rodzaje fanpage’y i który będzie najlepszy dla Ciebie.

JAK ZAŁOŻYĆ FANPAGE DLA BLOGA – WIDEO

Mam nadzieję, że określiłeś już swoją grupę docelową i wiesz kto będzie idealnym odbiorcą Twoich treści, produktów lub usług. Niejednokrotnie zwracałem Ci już uwagę na planowanie, jest to najważniejszy element Twojego działania. Jeśli nie wiesz jeszcze w jaki sposób zabrać się za określenie grupy docelowej to przeczytaj jeden z moich wcześniejszych wpisów: „Grupa docelowa jest naprawdę ważna”. Bez tego nawet nie rozpoczynaj, zbuduj solidny fundament zanim zaczniesz stawiać ściany!

Ok po tym przydługim wstępie pokażę Ci jak założyć fanpage’a dla Twojej strony internetowej. Zaloguj się na swojego Facebooka, aby przystąpić do pierwszego kroku. Musisz bowiem posiadać prywatne konto na Facebooku, żeby móc zarządzać fanpage’m. Następnie kliknij w prawym górnym rogu na… Zaraz, zaraz czy to nie miało być wideo o tym jak założyć fanpage. No tak, przecież cały czas tutaj jest. Cieszę się jednak, że czytasz moje treści drogi czytelniku. Zaraz po założeniu fanpage’a będzie Cię korciło żeby zaprosić znajomych do jego polubienia. NIE RÓB TEGO, stanowczo Ci to odradzam, pamiętasz o grupie docelowej? No właśnie, nie zepsuj swojego planu zapraszając do polubienia przypadkowe osoby.

Rodzaje Fanpage – Czym się różnią i który wybrać?

Rodzaje Fanpage – Czym się różnią i który wybrać?

TWOJA STRONA NA FACEBOOKU

Coraz więcej użytkowników Facebooka widzi potrzebę prowadzenia swojej strony na Facebooku – tzw. fanpage. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy jak wielki wpływ na późniejsze prowadzenie ma wybór typu fanpage. Rodzaj strony powinien być bardzo starannie dobrany do rodzaju Twojej działalności. W dzisiejszym artykule postaram Ci się pomóc w wyborze i opiszę szerzej rodzaje fanpage. Zyskasz dzięki temu bardzo wiele. Przede wszystkim Twoja strona będzie bardziej przejrzysta, a co za tym idzie przyjazna dla użytkownika. Każdy rodzaj fanpage różni się od siebie możliwościami, funkcjami czy też formatami reklamowymi. Warto o tym wiedzieć na etapie planowania.

RODZAJE FANPAGE

Podczas tworzenia strony na Facebooku będzie trzeba wybrać jedną opcję z pośród sześciu dostępnych. W tym miejscu warto zatrzymać się na dłuższą chwilę aby dokonać dobrego wyboru. Co prawda rodzaj fanpage można później zmienić ale po co marnować swój cenny czas? Wyróżniamy następujące rodzaje fanpage:

 • Lokalna firma lub miejsce,
 • Firma, organizacja lub instytucja,
 • Marka lub produkt,
 • Artysta, zespół lub osoba publiczna,
 • Rozrywka,
 • Strona dobroczynnej organizacji non-profit lub społeczności.

Każdy typ strony dodatkowo posiada kilkadziesiąt kategorii, które doprecyzują nasz wybór.  Poszczególne kategorie będą miały również wpływ na widoczność naszego fanpage przez potencjalnie zainteresowanych. Wszystkie rodzaje stron na Facebooku mają opcję dodania opisu działalności czy też oficjalnej strony www. Niektóre z nich jednak mają więcej dodatkowych rubryk od pozostałych. Przyjrzyjmy się więc im dokładniej.

 

LOKALNA FIRMA LUB MIEJSCE

Tej opcji użyjesz jeżeli usługi jakie świadczysz są ograniczone terytorialnie. Jeżeli prowadzisz lokalny biznes to zapewne wybierzesz ten rodzaj fanpage. Siłownia, biblioteka, fryzjerka, mechanik samochodowy czy restauracja nie będzie przecież się starała dotrzeć do klienta mieszkającego w innym województwie. Klient raczej będzie szukał usług jak najbliżej swojego miejsca pobytu. Ta kategoria ma dostęp do dodatkowych opcji. Są to między innymi możliwość ustawienia godzin otwarcia, numeru telefonu czy adresu. Dostępna też będzie możliwość ustawienia mapy z lokalizacją firmy a także ustawienia podkategorii (np. fanpage restauracji będzie mógł posłużyć się podkategorią np. kuchnia chińska)

FIRMA, ORGANIZACJA LUB INSTYTUCJA

Ten rodzaj fanpage jest bardzo podobny do poprzedniego ale ma charakter bardziej globalny niż wyżej przedstawiony. Wybierzesz ten rodzaj strony jeżeli Twój biznes ma szeroki zasięg działania. Na ten wybór postawią takie biznesy jak agencja konsultingowa, przedsiębiorstwo energetyczne, partia polityczna, firma z branży medycznej czy firma internetowa. Na ten wybór mogą również postawić organizacje lub instytucje. Ta kategoria podobnie jak poprzednia ma dostęp do dodatkowych opcji tj.: ustawienia godzin otwarcia, numeru telefonu czy adresu, ustawienia mapy z lokalizacją firmy a także ustawienia podkategorii.

MARKA LUB PRODUKT

Ten rodzaj strony będą wybierali producenci czy właściciele sklepów internetowych. Decydując się na tą kategorię będziesz mógł promować: meble, biżuterię, ubrania, gry komputerowe czy np. artykuły gospodarstwa domowego. Ta kategoria będzie pasowała do promowania wybranych produktów czy marek. Jeżeli chcesz promować usługi lub fizyczny sklep wybierz lepiej kategorie firma, organizacja lub instytucja. Tutaj już nie będziesz mieć opcji dodania mapy i będziesz mieć bardziej okrojone informacje o stronie. Nie będzie też opcji dodania Twojego adresu.

ARTYSTA, ZESPÓŁ LUB OSOBA PUBLICZNA

Jeżeli jesteś celebrytą, politykiem, aktorem lub chcesz skupić się na promowaniu zespołu muzycznego lub konkretnej osoby to wybierz tą kategorię. Postać jaką będziesz promować za pomocą tego rodzaju strony może również być postacią fikcyjną. Na tej stronie będziesz mieć możliwość przedstawienia swojej biografii czy doświadczenia. Będziesz mógł również uwzględnić w opisie dodatkowe rubryki takie jak: kontakt dla prasy, rodzaj muzyki czy Twoją bieżącą lokalizację.

ROZRYWKA

Jeśli Twój biznes skupia się na branży rozrywkowej to ta opcja będzie najrozsądniejszym wyborem. W tej kategorii również możesz promować postać fikcyjną lub filmową. Bardzo często z tego rodzaju fanpage korzysta się podczas promowania stron lub programów rozrywkowych, filmów bądź seriali a także koncertów. Jako dodatkowe opcje warto wymienić tutaj miejsce na szczegółowe informacje dotyczące np. obsady w danym filmie, reżysera itp. Będziesz mógł również sprecyzować czym dany fanpage się zajmuje (np. fanpage  Kwejk.pl – najśmieszniejszy portal rozrywkowy w Polsce)

STRONA DOBROCZYNNEJ ORGANIZACJI NON-PROFIT LUB SPOŁECZNOŚCI

Wybór tej kategorii wydaje się być dosyć oczywisty. Warto jednak wiedzieć, że w tym przypadku nie będziesz mieć możliwości doprecyzowania podkategorii. Tutaj będzie tylko opcja podania nazwy organizacji lub społeczności. Z tego typu strony na Facebooku skorzystają takie organizacje jak np.: WOŚP. Dodatkowe opcje z jakich będziesz mogł skorzystać przy tym wyborze to m.in. możliwość dodania danych kontaktowych czy możliwość ustawienia mapy z lokalizacją.

TERAZ MOŻESZ PODJĄĆ ŚWIADOMY WYBÓR

Mam nadzieję, że chociaż troszkę rozjaśniłem Ci sytuację i pokazałem Ci dlaczego powinno się zwrócić uwagę na rodzaje fanpage. Jeżeli założyłeś już fanpage a po tym artykule okazało się, że jego rodzaj nie był najtrafniejszy to czym prędzej napraw swój błąd. Na szczęście istnieje taka możliwość. Może to znacznie zwiększyć ruchu na twojej stronie. W kolejnym wpisie pokażę Ci jak założyć fanpage, już teraz możesz obejrzeć wideo na ten temat klikając tutaj.

PRZECZYTAJ MOJE POPRZEDNIE WPISY

Napisz do mnie na czacie
error: Content is protected !!