PROMOWANIE SWOJEJ STRONY
INTERNETOWEJ NA FACEBOOKU

Jest wiele różnych metod promocji Twojej strony internetowej. Ten artykuł poświęcę jednej z nich. W dobie kolosalnego wpływu mediów społecznościowych, każdy posiadacz strony internetowej powinien wiedzieć jak założyć fanpage na Facebooku. Oczywiście samo założenie fanpage’a nie poprawi Twoich statystyk. Gdy nauczysz się podstawowych funkcji fanpage’a oraz zrozumiesz jak to narzędzie właściwie działa, zauważysz potrzebę posiadania własnej strony na Facebooku. Tym tematem zajmę się w przyszłości na łamach mojego bloga.

W dniu dzisiejszym rozpocznij przygodę z tworzeniem swojego fanpage’a, który będzie promował Twoją stronę internetową. Istnieje wiele rodzai fanpage’y, o których możesz przeczytać w jednym z poprzednich wpisów pt.: „Rodzaje Fanpage – Czym się różnią i który wybrać?”W zależności od profilu Twojej działalności możesz wybrać najbardziej odpowiedni typ fanpage’a dla Ciebie. Być może będziesz chcieć promować stronę Twojej firmy i lepiej będzie skorzystać fanpage’a typu:  „Lokalna firma lub miejsce” albo „Firma, organizacja lub instytucja”. Być może bardziej zależy Ci na wypromowaniu swojego produktu bądź marki albo jesteś osobą publiczną. Jeśli jeszcze nie wiesz, który rodzaj fanpage’a wybrać, to przeczytaj wcześniej wspomniany artykuł i dowiedz się czym różnią się rodzaje fanpage’y i który będzie najlepszy dla Ciebie.

JAK ZAŁOŻYĆ FANPAGE DLA BLOGA – WIDEO

Mam nadzieję, że określiłeś już swoją grupę docelową i wiesz kto będzie idealnym odbiorcą Twoich treści, produktów lub usług. Niejednokrotnie zwracałem Ci już uwagę na planowanie, jest to najważniejszy element Twojego działania. Jeśli nie wiesz jeszcze w jaki sposób zabrać się za określenie grupy docelowej to przeczytaj jeden z moich wcześniejszych wpisów: „Grupa docelowa jest naprawdę ważna”. Bez tego nawet nie rozpoczynaj, zbuduj solidny fundament zanim zaczniesz stawiać ściany!

Ok po tym przydługim wstępie pokażę Ci jak założyć fanpage’a dla Twojej strony internetowej. Zaloguj się na swojego Facebooka, aby przystąpić do pierwszego kroku. Musisz bowiem posiadać prywatne konto na Facebooku, żeby móc zarządzać fanpage’m. Następnie kliknij w prawym górnym rogu na… Zaraz, zaraz czy to nie miało być wideo o tym jak założyć fanpage. No tak, przecież cały czas tutaj jest. Cieszę się jednak, że czytasz moje treści drogi czytelniku. Zaraz po założeniu fanpage’a będzie Cię korciło żeby zaprosić znajomych do jego polubienia. NIE RÓB TEGO, stanowczo Ci to odradzam, pamiętasz o grupie docelowej? No właśnie, nie zepsuj swojego planu zapraszając do polubienia przypadkowe osoby.

About Jakub J. Zając

W połowie 2012 roku wszystko się zmieniło. Życie przygotowało dla mnie nowy rozdział, który na początku bardziej przypominał karę niż coś, co później okazało się drogą do odnalezienia pasji. Gdyby nie poważne problemy zdrowotne to pewnie do tej pory żył bym swoim starym życiem. Nie zauważyłbym innych możliwości zarabiania pieniędzy i dalej brałbym udział w wyścigu szczurów. Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje dlatego pragnę podzielić się z Tobą swoją wiedzą bezpłatnie. Od wielu lat szukałem swojego powołania. Zajmowałem się wieloma rzeczami w życiu lecz nigdy żadna nie sprawiała mi tak wielkiej  przyjemności jak marketing internetowy i dzielenie się swoją wiedzą. Nauka nowego zawodu pochłonęła mnóstwo mojego wolnego czasu, którego miałem pod dostatkiem podczas swoich perypetii zdrowotnych. Zamiast narzekać na swoją sytuację postanowiłem nauczyć się technik pozwalających zarabiać w internecie. Nie było wyjścia, musiałem w jakiś sposób zarobić na życie. Przeszedłem już dosyć długą drogę przedzierając się przez gąstrz wiedzy, narzędzi i technik zarabiania w sieci. Moje kilkuletnie doświadczenie uzmysłowiło mi jak ważne jest wsparcie bardziej doświadczonej osoby. To właśnie dlatego codziennie zgłębiam swoją wiedzę i pracuję  nad tworzeniem materiałów szkoleniowych dla osób, które również pragną zmienić swoje życie.

Komentarze

komentarze

Napisz do mnie na czacie
error: Content is protected !!