KAŻDY MA WPŁYW NA JAKOŚĆ SWOJEGO ŻYCIA

Często przyjmujemy to co nam przyniesie nowy dzień. Czy słusznie? Według mnie zawsze należy dążyć do polepszenia swojej sytuacji. Każdemu zdarza się gorszy dzień, nie ważne jak bardzo pozytywne jest jego nastawienie. U mnie dzisiaj jest taki dzień kiedy nie ma weny. Od samego rana nie mam ochoty usiąść do klawiatury żeby napisać artykuł. Biję się z myślami od kilku godzin i chociaż wiem, że muszę wykonać to zadanie to najnormalniej w świecie szukam wymówek.

Na pewno znasz to uczucie i nie jeden raz zdarzyło Ci się wykonywać zupełnie niepotrzebne zadania żeby tylko się usprawiedliwić. Taka jest już natura ludzka ale to nie znaczy, że jesteśmy skazani na próżność. Jeżeli masz słabszy dzień to zawsze istnieje jakiś sposób, żeby stał się lepszy. Wszystko jest uzależnione od naszego umysłu oraz postrzegania rzeczywistości. To Ty masz wpływ na jakość swojego życia.

KIEDY NIE MA WENY

Mogłem się poddać już kilka godzin temu i odpuścić sobie pracę. Wiem jednak że kiedy nie ma weny to nie jest jeszcze sytuacja bez wyjścia. Wystarczyło, że zmieniłem kilka okoliczności, które miały wpływ na moje dzisiejsze samopoczucie. Poszedłem na spacer do lasu, chociaż pogoda nie rozpieszcza, słonko za chmurami. Spotkałem się z kilkoma znajomymi, porozmawialiśmy sobie na różne tematy. Obejrzałem kilkanaście produkcji na YouTube i przesłuchałem kilkadziesiąt utworów muzycznych.

Kiedy nie ma weny to trzeba dążyć do zmiany otoczenia bo to obserwacja świata często ma ogromny wpływ na naszą inspirację. Tak też stało się dzisiaj, niby nic wielkiego ale jak duży wpływ miało na zmianę mojego nastawienia.

NIE CZEKAJ NA OSTATNIĄ CHWILĘ

Każdy z nas wie, że czekanie na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Jednak często odkładamy nasze zadania na kolejny dzień. Pomimo, że miałem cały tydzień na napisanie tego artykułu to również odkładałem to na później. Usprawiedliwiałem to błahostkami, wewnętrzny głos mówił mi zostaw to na inny dzień kiedy nie ma weny dzisiaj. Musze się przyznać jednak, że wena była większa każdego poprzedniego dnia, a gdy przyszedł ostatni moment aby się za to zabrać to musiałem się nieźle namęczyć aby się zmusić do pisania.

No cóż, nie pierwszy raz doprowadziłem do takiej sytuacji, ale za każdym razem tego żałowałem. Pomimo tego nie wyciągnąłem wniosków z poprzednich sytuacji. Jestem tylko człowiekiem tak jak Ty i mam świadomość tego, że nie każdego dnia mamy wystarczająco siły na wykonanie danego zadania. Czasami po prostu jest to spowodowane tym, że zadanie znajduje się daleko poza moją strefą komfortu. Innym razem jest to zwykłe lenistwo, którego nie mogę niczym usprawiedliwić.

Z wykonaniem zadania znajdującego się poza strefą komfortu jest trochę inaczej. Czasami trzeba po prostu dojrzeć do pewnych wyzwań i wtedy odłożenie czegoś na dalszy plan może okazać się dobrym krokiem. Nie powinno się jednak po prostu odkładać zadania i czekać na magiczny zwrot sytuacji. W międzyczasie musimy próbować poszerzyć swoją strefę komfortu.

 

 

About Jakub J. Zając

W połowie 2012 roku wszystko się zmieniło. Życie przygotowało dla mnie nowy rozdział, który na początku bardziej przypominał karę niż coś, co później okazało się drogą do odnalezienia pasji. Gdyby nie poważne problemy zdrowotne to pewnie do tej pory żył bym swoim starym życiem. Nie zauważyłbym innych możliwości zarabiania pieniędzy i dalej brałbym udział w wyścigu szczurów. Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje dlatego pragnę podzielić się z Tobą swoją wiedzą bezpłatnie. Od wielu lat szukałem swojego powołania. Zajmowałem się wieloma rzeczami w życiu lecz nigdy żadna nie sprawiała mi tak wielkiej  przyjemności jak marketing internetowy i dzielenie się swoją wiedzą. Nauka nowego zawodu pochłonęła mnóstwo mojego wolnego czasu, którego miałem pod dostatkiem podczas swoich perypetii zdrowotnych. Zamiast narzekać na swoją sytuację postanowiłem nauczyć się technik pozwalających zarabiać w internecie. Nie było wyjścia, musiałem w jakiś sposób zarobić na życie. Przeszedłem już dosyć długą drogę przedzierając się przez gąstrz wiedzy, narzędzi i technik zarabiania w sieci. Moje kilkuletnie doświadczenie uzmysłowiło mi jak ważne jest wsparcie bardziej doświadczonej osoby. To właśnie dlatego codziennie zgłębiam swoją wiedzę i pracuję  nad tworzeniem materiałów szkoleniowych dla osób, które również pragną zmienić swoje życie.

Komentarze

komentarze

Napisz do mnie na czacie
error: Content is protected !!