JAK WYGLĄDA TWÓJ PROCES SPRZEDAŻY?

Odkąd zacząłem swoją przygodę z marketingiem spotykam ogromną ilość ludzi posiadających swoje produkty bądź usługi. Niestety bardo duży procent tych osób ma ogromne problemy ze znalezieniem klientów. Proces sprzedaży potrafi spędzić sen z powiek niejednemu z nas. Właśnie dlatego od ponad roku pracujemy nad przygotowaniem zaplecza sprzedażowego dla osób, które mają z tym problem. Wyobraź sobie, że masz dostęp do grupy ludzi, którzy z promocją nie mają większego problemu i chętnie znajdą Twoich klientów za Ciebie. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że będą oczekiwali za to zapłaty ale przecież masz świadomość ile kosztuje dobra reklama. Chcąc nauczyć się całego procesu sprzedaży trzeba poświęcić masę czasu i pieniędzy na pozyskanie odpowiedniej wiedzy.

Wiedza, wiedzą ale jeszcze doświadczenie jest bardzo ważne. Można posiadać tzw. „bogatą półkę” i nigdy nie zastosować tej wiedzy w praktyce. Każdy kto próbował przeprowadzić proces sprzedaży wie o tym doskonale. Im więcej praktyki tym lepsze wyniki. Na początku zapewne większość rozmów sprzedażowych nie będzie nam wychodziła, tak jak byśmy sobie tego życzyli. O ile w ogóle odważymy się na podniesienie słuchawki, wybranie numeru i naciśnięcie zielonej słuchawki. Sam kiedyś panicznie bałem się dzwonienia, szczególnie do „zimnych kontaktów”. Odważyłem się jednak popełnić wiele błędów, dzięki czemu teraz praktyka przeważa szalę na moją korzyść. Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi.

WIEDZA A DOŚWIADCZENIE…

Nie muszę Ci chyba tłumaczyć jaka jest różnica między teorią a praktyką. Doświadczenie kosztuje dodatkowy czas i pieniądze, nie ma nic za darmo. Jeżeli masz czas i fundusze na zdobycie wiedzy to oczywiście możesz zainwestować w siebie i nauczyć się sprzedaży. Nikt nie urodził się sprzedawcą więc oznacza to, że da się wykształcić w tej materii. Wybór należy do Ciebie, sam przecież wiesz najlepiej co dla Ciebie będzie bardziej korzystne. Jeżeli nie chcesz się poświęcać na studiowanie metod handlowych to chętnie podpowiem Ci w jaki sposób zlecić przygotowanie całego procesu sprzedaży. Zapewniam Ci stu procentową gwarancję tego, że nie poniesiesz kosztów słabo przeprowadzonych kampanii reklamowych. Dlaczego jestem tego pewien? Marketerzy, z którymi współpracujemy otrzymują jedynie prowizję od sprzedaży, a co za tym idzie nie inwestujesz w ciemno.

Sprawdź co mogę dla Ciebie zrobić i polepsz swoją sprzedaż korzystając z bazy klientów innych marketerów. Mówi się, że kontakt na liście mailingowej jest wart 1 zł. Oczywiście wartość tego kontaktu jest większa niż zero, jeżeli odpowiednio dba się o relacje z listą. Jak nie masz jeszcze swojej listy mailingowej, to czas zacząć ją budować. O tym jak to zrobić napiszę Ci w osobnym artykule lub możesz obejrzeć zapis webinaru, który poprowadziłem jakiś czas temu. Nagranie tego webinaru znajdziesz u mnie na stronie głównej lub klikając w ten link: https://youtu.be/yTrxB3FuKm4

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

Nie  jestem Ci w stanie odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny. Każdy z nas prowadzi swoją działalność w inny sposób i używa różnych metod, dlatego staram się dopasować indywidualną taktykę dla każdego z osobna. Inaczej zaplanuję działania jeżeli prowadzisz bloga, zupełnie inaczej będzie to wyglądało gdy prowadzisz sklep internetowy. Metod jest wiele i nie będę ich wszystkich tutaj opisywał. Jedno jest pewne – dla każdej działalności istnieje możliwość promocji w internecie. Jedni korzystają z ruchu organicznego inni za to płacą. Nie wszystko jest dla wszystkich, ale wiele schematów się powtarza. Sprawdź czy i jak mogę Ci pomóc zapisując się na bezpłatną konsultację:
www.jakubjzajac.pl/wynajmij-sprzedawce

proces sprzedaży

To, o co powinno się zadbać w dzisiejszych czasach, to na pewno wartość, która zmieni coś w życiu Twojego klienta. W jakiś sposób trzeba wzbudzić zaufanie zainteresowanej osoby, a najlepszą metodą na to jest bezpłatne rozwiązanie problemu. Zanim zaproponujemy płatny produkt bądź usługę musimy dać coś od siebie. Jeżeli znasz problemy swojej grupy docelowej i potrafisz je rozwiązać to już jesteś na wygranej pozycji. Zanim ktoś otworzy swój portfel i odda Ci pieniądze niejednokrotnie Cię sprawdzi. Zobacz na przykład na bloga Grzegorza Ciupka – https://inteligentnydochod.pl/ – znajdziesz tam masę ciekawej wiedzy. Zrób więc wszystko, aby wyglądać w oczach przyszłego klienta jako ekspert. Edukuj swoich odbiorców najlepiej jak potrafisz, uwierz  mi, że to w końcu zaprocentuje. Nie licz na to, że przy pierwszym kontakcie sfinalizujesz cały proces sprzedaży.

About Jakub J. Zając

W połowie 2012 roku wszystko się zmieniło. Życie przygotowało dla mnie nowy rozdział, który na początku bardziej przypominał karę niż coś, co później okazało się drogą do odnalezienia pasji. Gdyby nie poważne problemy zdrowotne to pewnie do tej pory żył bym swoim starym życiem. Nie zauważyłbym innych możliwości zarabiania pieniędzy i dalej brałbym udział w wyścigu szczurów. Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje dlatego pragnę podzielić się z Tobą swoją wiedzą bezpłatnie. Od wielu lat szukałem swojego powołania. Zajmowałem się wieloma rzeczami w życiu lecz nigdy żadna nie sprawiała mi tak wielkiej  przyjemności jak marketing internetowy i dzielenie się swoją wiedzą. Nauka nowego zawodu pochłonęła mnóstwo mojego wolnego czasu, którego miałem pod dostatkiem podczas swoich perypetii zdrowotnych. Zamiast narzekać na swoją sytuację postanowiłem nauczyć się technik pozwalających zarabiać w internecie. Nie było wyjścia, musiałem w jakiś sposób zarobić na życie. Przeszedłem już dosyć długą drogę przedzierając się przez gąstrz wiedzy, narzędzi i technik zarabiania w sieci. Moje kilkuletnie doświadczenie uzmysłowiło mi jak ważne jest wsparcie bardziej doświadczonej osoby. To właśnie dlatego codziennie zgłębiam swoją wiedzę i pracuję  nad tworzeniem materiałów szkoleniowych dla osób, które również pragną zmienić swoje życie.

Komentarze

komentarze

Napisz do mnie na czacie
error: Content is protected !!